ne31052020

pondělí, 18 únor 2019 20:25

Laserová depilace

Trendem dnešní doby je hladká kůže bez ochlupení.  Stále větší počet populace se snaží zbavit nežadoucího ochlupení  a to různými metodami např. holením strojkem či žiletkou,  depilací voskem či depilačním krémem aj.

Oproti zmíněným metodám přinaší laserová depilace trvalé výsledky.  K depilaci laserem se používají nejmodernější přístroje s dynamickým  chlazením, které zvyšuje komfort zákroku.

Zákrok spočívá v plošném  rovnoměrném ozáření laserovým světlem, které cíleně ničí pigmentova-  nou zárodečnou část chloupků. Protože se chloupky nacházejí v různých  stádiích růstu, je třeba zákrok několikrát po sobě opakovat v cca 6- 8  týdenních intervalech. Nejlepší efekty dosahujeme u tmavých chloupků,  světlé vyžadují více opakovaní a šedivé chloupky laserem odstranit nelze. 

Depilované plochy je nutné chránit před slunečním zářením, proto je velice vhodné podstoupit tento zákrok v podzimním a zimním období.  Laserová depilace je jedním z nejčastěji prováděných zákroků a v odstraňování  nežádoucího ochlupení patří k neefektivnějším metodám.  Za pomoci laseru lze odstraňovat ochlupení z kterékoliv části těla. 

MUDr. Jitka Chaloupecká, korektivní dermatolog a vedoucí lékař Laserového centra Anděl, www.lcandel.cz